Якщо ви перейнялися питанням «як почати з нуля успішну справу з мінімальними вкладеннями?», значить, точку відліку вже пройдено і справа – за правильним вибором. Саме час цитувати Марка Кьюбана, успішного підприємця: «Навіть якщо я не переможу, але навчуся чогось нового, я нічого не втрачу».
Промислове розведення равликів (геліцекультура) – нішевий агробізнес з додатковою вартістю, який інтенсивно розвивається. В Україні рентабельності равликівництва сприяють кліматичні умови та експорт-орієнтованість. І хоча вітчизняний ринок споживання равликів робить лише перші кроки, однак швидко зростає і має досить непогані перспективи.
Хтось жартома назвав розведення равликів бізнесом для лінивих. Якщо він мав на увазі равликів, то так – пересуваються вони повільно. Але якщо вважати лінощами постійний турборежим в управлінні фермою, відсутність вихідних, титанічні зусилля з просування на ринку та нескінченний пошук покупців, то це не виглядає аж так смішно. Щоб стати частиною геліцекультури, фермер змушений працювати часом цілодобово. І до цього варто бути готовим.
В аграрному бізнесі, незалежно від сфери докладання зусиль – рослинництво чи тваринництво, фактор «скоростиглість» є найбажанішим. Ще кілька років тому «королями» скоростиглості у тваринництві вважалися кролі та кури бройлери. Равликовий бізнес потіснив їх не лише завдяки короткому циклу розвитку їстівних молюсків, але й простішій технології вирощування, меншій кількості корму та скромнішим виробничим площам. Равликам не потрібно рости кілька років, щоб дати потомство і досягти ідеальної кондиції.
«Агроравлик» зацікавлений у тому, щоб галузь розвивалась, тому охоче ділиться своїм досвідом.
Вам до нас, якщо ви:
равликів з України щороку продається
за кордон. Ця цифра з кожним роком зростає.
за 1 кілограм равлика у мушлі. Це середня
оптова ціна (залежить від сорту).
термін окупності «равликового бізнесу».
Точний термін залежить від обраного
фермером виду равликів.
равликів на рік споживають у світі. Попит
постійно міцнішає — як у Європі, так і в Азії.
равликів з кожної 1 тони маточного поголів’я.
У середньому отримують українські фермери.
за одного фаршированого равлика. Середня
роздрібна ціна в Україні (якщо фермер
орієнтується на ринок B2C).
Для підприємців-початківців, особливо в сільській місцевості, равликовий бізнес цікавий з кількох причин:
Ще один важливий момент – равлики практично не хворіють, а в умовах ферм їхніх природних ворогів нескладно знешкодити за допомогою сучасних технічних рішень.
Щоб розпочати прибутковий бізнес на равликах та створити равликову ферму, достатньо навіть 30 соток землі, невеликого первинного капіталу та реального бізнес-плану. Біологічний ритм равликів «вдень сплю, а вночі гуляю, їм, росту і розмножуюсь» вимагає від власника равликової ферми управлінського досвіду, мотивованого кваліфікованого персоналу, оптимізації часових та матеріальних витрат, відмінних комунікативних якостей.
Одразу домовимося про головне – прибуткове розведення равликів, попри зовнішню простоту технології, дуже залежне від нюансів. При правильній організації процесу вирощування та системи збуту равликів рентабельність равликового бізнесу залишає далеко позаду будь-який інший агросегмент.
Експерти радять новачкам працювати з Helix Aspersa Muller (маленький сірий равлик), який володіє домінуючими смаковими якостями, ідеальним співвідношенням корисних властивостей філе, найбільш популярний у гастрономічному світі. Власнику равликової ферми реально отримати значні обсяги товарного їстівного равлика та статевозрілих равликів, готових відкладати ікру, за один сезон. Менше ніж за рік приріст становить 1:40, тому що одна тонна репродуктивного стада равлика дає 30-40 тонн потомства. Ці дані є важливими для складання бізнес-плану равликової ферми.
Протягом першого року фермер інвестує в основні засоби виробництва, репродуктивну базу, вирощування молюсків. Потім основними витратами залишаться заробітна плата та корм для равликів.
Найскладніше в равликовому бізнесі – початок, тобто репродукція, відбір ікри, коли найдрібніші огріхи повертаються крахом усієї справи. З випуском малька на плантації виникають нові питання – чим годувати, напувати, захищати? Збір та підготовка равликів до сплячки потребує надійних технічних рішень. Вирощування мільйонів молюсків виявляється не найскладнішим етапом у квесті «зароби на равлику». Адже на фінішній прямій фермера підстерігає найпідступніше випробування – реалізація вирощеного.
Ідеального бізнесу немає, але навіть неідеальний ще нікому не вдалося освоїти без знань. Шлях молюска від ікринки до входження дорослого равлика у стан анабіозу триває з лютого до листопада. Вірте чи ні, але протягом 9 місяців у вас не буде часу вчитися на ходу, випитувати інших, що ж потрібно робити, ритися в інтернеті в пошуках розв’язання проблем. Перш ніж розпочати равликовий бізнес, до них варто підготуватися.
Зазвичай причиною труднощів у молодих фермерів на старті равликового бізнесу є неправильна (неповна) інформація про біологічні особливості равликів та технологію їх вирощування. Щоб з початків працювати правильно і не повторювати чужих помилок, найвиправданішою є інвестиція у знання та вивчення досвіду колег.
Існують два шляхи набуття досвіду: накопичувати власні «гулі» або купити за гроші. Відповідно є два сценарії подальшого розвитку подій:
Сьогодні отримати інформацію із загальнодоступних джерел нескладно. Питання в тому, що інформація – це орієнтир, а не знання, і тим більше не алгоритм максимально ефективного їх впровадження або конкретного застосування. Якісне навчання передбачає спілкування, передачу знань в активному процесі, націленість на результат. За навчанням слід звертатися до фахівців, які:
Охочих отримати знання та початковий досвід у сфері розведення равликів запрошуємо на курс навчання на базі равликової ферми ФГ «Агроравлик», що розташована за 30 км від Києва. Пропонуємо навчальні семінари з технології змішаного вирощування їстівних сірих середземноморських равликів Helix Aspersa Muller. Ця модель технології поширена в Європі та Україні, оскільки дає змогу виростити кондиційних товарних равликів та маточне стадо за 9 місяців.
Навчальний кейс передбачає інтерактивні семінари у форматі діалогу «питання-відповідь», «упередження-роз’яснення», «проблема-рішення» на базі діючої виробничої моделі – равликової ферми, а також з виїздом до замовника консалтингу.
У першому випадку ми показуємо поетапно весь алгоритм дій та технологію інтенсивного вирощування равликів Helix aspersa Muller. Теоретичну частину і візуалізацію підкріплюємо можливістю «помацати» об’єкти зацікавленості у маточно-інкубаційному та холодильному цехах. Є можливість робити фото та фільмування, проводити заміри, питати та сперечатися. Навчимо як визначати кількість та якість репродуктивного стада, відбирати ікру. Проведемо екскурсію на відкритій плантації для вирощування равликів.
Важливою складовою програми є ознайомлення зі спецобладнанням та його характеристиками, зокрема охолоджувальною, вентиляційною та енергозабезпечуючою системами, а також GSM-контролером параметрів мікроклімату в приміщеннях. При цьому ділимося контактами їх виробників.
Ми пояснюємо, як створити прибутковий равликовий бізнес із нуля, скласти бізнес-план, розрахувати кошторис, зареєструвати ферму, вести документообіг, налагодити системи внутрішнього контролю та як працювати з державними контролюючими органами. Також пропонуємо викладений у методичних рекомендаціях перевірений протокол дій з детальним описом проблем та їх вирішення.
Як приємний бонус для учасників семінарів передбачена дегустація готової продукції Origoтм з равликів, народжених, вирощених та приготовлених на фермі.
При виїзді на ферму замовника ми аналізуємо причини конкретних проблем і пропонуємо індивідуальний механізм коригувальних дій та план навчання персоналу.
ФГ Агроравлик, на базі якого проводяться навчання, успішно працює з 2017 року, спеціалізуючись на вирощуванні ремонтно-маткового стада та товарного равлика Helix Аspersa Muller. І у нас є серйозні здобутки:
Одноденне навчання “з нуля” на базі ферми ФГ “Агроравлик” яке включає в себе наступне:
Навчання “з нуля” на базі ферми ФГ “Агроравлик” або допомога по удосконаленню вже діючого бізнесу.
Зокрема:
Повний супровід експертів ФГ “Агроравлик” всіх етапів вирощування вами равлика, кількаразовий виїзд наших спеціалістів на вашу територію, допомога і знаходження швидких рішень у кризових ситуаціях.
А також:
Використовуючи наш досвід і допомогу, розпочніть свій успішний та прибутковий бізнес в Україні з розведення равликів.
Приходьте все покажемо та розповімо у нас на фермі або на вашій локації. ФГ Агроравлик знаходиться у с. Митниця Васильківського району, за 30 км від Києва. Для ознайомлення рекомендуємо відвідати равликову ферму з екскурсією.
Допоможемо скласти бізнес-план, забезпечуємо кормом, мальком, маточним стадом – усім, що потрібно для початку.
Візьміть участь у навчальних семінарах з технології вирощування равликів або запросіть експертів на свою ферму для консультацій з питань організації бізнесу та збуту.
Зверніться до нас із пропозицією вирощеного продукту, а ми організуємо збут у країни ЄС та на внутрішньому ринку. Для тих, хто пройшов навчання та купує корм, у нас є спеціальні вигідні умови для експорту.
Приєднуйтесь до асоціації Snail Group! Залишіть заявку на сайті та свої контакти тут 👇 і ми зв’яжемося з вами найближчим часом.